خانه / مقالات / گرافیک و ظاهر وبسایت چقدر مهم است؟

گرافیک و ظاهر وبسایت چقدر مهم است؟

گرافیک و ظاهر سایت ، آرژین گرافیک

در طراحی وب سایت علاوه بر محتوا و اصول سئو نکته ی دیگری حائز اهمیت است ،  گرافیک و ظاهر وبسایت می باشد. اکثر کاربران وقتی وارد یک وب سایت می شوند ، در طول پنج ثانیه تصمیم می گیرند که در آن صفحه بمانند یا آن را ترک کنند. در صورتی که گرافیک و ظاهر وبسایت شما جذاب باشد ، بازدید کننده جذب شده وسایت را ترک نمی کند.
در مرحله ی بعدی این محتوا است که می تواند او را در سایت نگه دارد..
می توانیم بگوییم که اگر اهمیت ظاهر سایت در طراحی وب سایت از محتوا بیشتر نباشد ، کمترهم نیست.

دسترس پذیر بودن و کاربر پسند بودن برای ظاهر سایت

رفتار کاربران پس از ورود به سایت یکی از فاکتور های مهم در طراحی وب سایت و سئو سایت و ظاهر سایت در طراحی وب سایت می باشد. کلمات کلیدی ، محتوا ، لینک گذاری و… مواردی هستند که توسعه دهندگان وب سایت ها به آن ها بسیار توجه می کنند. اما کاربر پسند بودن و دسترس پذیری مباحثی هستند که در طراحی وب سایت ها کمتر به آن ها توجه می شود.

کاربر پسند بودن:

یکی از فاکتور هایی که به تازگی در رنکینگ موتور های جست و جو قرار گرفته ، کاربر پسند بودن ظاهر سایت در طراحی وب سایت می باشد. محتوای با کیفیت و ظاهر گرافیکی جذاب هر دو از عوامل موثر در کاربر پسند شدن وب می باشند. در دسترس بودن منو ها و زیر منو ها می تواند کاربر را به راحتی به صفحات دلخواهش هدایت کند و موجب ویژگی دسترس پذیر بودن در ظاهر سایت در طراحی وب سایت بشوند.

دسترس پذیر بودن:

همان طور که اشاره شد اگر صفحات سایت شما طوری طراحی شده باشند که کاربر به آسانی به سایر صفحات جابه جا شود ، به معنای دسترس پذیر بودن وب سایت می باشد. این مساله باعث می شود ، بازدید کننده صفحات بیشتری از سایت شما  راباز کند که در نتیجه ی آن ترافیک سایتتان افزایش می یابد و رتبه ی الکسایتان کاهش پیدا می کند.


دریافت مشاوره رایگان جهت بهبود ظاهر و گرافیک وبسایت

گرافیک و ظاهر سایت ، آرژین گرافیک